ماسک جادویی برای رفع موخوره

 

ماسک جادویی برای رفع موخوره

درمان موخوره , موخوره

درمان موخوره

 

موخوره به چند شاخه شدن انتهای مو گفته می شود که در آن، لایه محافظ فیبرهای انتهایي مو از بین میرود و مو شکننده می شود و به صورت چند شاخه در می آید. بسياري از اشخاص از موخوره شکایت می کنند برای این که به موخوره دچار نشوید میتوانید از روش های زیبایی مو استفاده کنید تا هیچوقت موخوره به سراغتان نیاید.

دلایل اصلی بروز موخوره:

قرار گرفتن بی اندازه دربرابر نور خورشید

الودگی هوا و ماده های شیمیایی

استفاده بی اندازه از آب داغ برای شستشوی مو

استفاده نامناسب از محصولات مو

استفاده از شامپو های قوی و خشن با ماده های شیمیایی بسیار

استفاده بی اندازه از ژلهای مو و تافت و..

استفاده بی اندازه از آبی که دارای کارولین زیاد می باشد، که سبب می شود رنگ موها کمرنگ شود و در آخر منجر به موخوره می شود.

استفاده بی اندازه از محصولات خشک کن مو، مثل:اتو مو و سشوار که به ظاهر برای آراستگی مو حساب میشوند ولی سبب اسیب های جدّي به فولیکول های مو می شود.

استفاده از شانه و برس های اشتباه که میتواند به ریشه و ساقه مو اسیب برساند.

 

ماسک موهای خانگی درمان خوبی برای موخوره شمرده می شوند. نرم کننده های معمولی تنها روی سطح ساقه مو تأثير می گذارند، ولی ماسک های مو مفیدترند و به داخل کوتیکول مو نفوذ می کنند. بعلاوه این ماسک ها کوتیکول مو را تغذیه نموده و در کنار درمان اسیب های آن، سبب درخشش مو هم می شوند.

 

درمان موخوره با ماسک های خانگی

 

ماسک تخم مرغ

نخست موها را بشویید.زرده تخم مرغ را با دو یا سه قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق عسل مخلوط کنید.این ماسک را روی موهای نمدار بمالید و ۳۰ دقیقه صبر کنید.سپس آنرا با شامپو بشویید.روش ديگر:یک عدد تخم مرغ را با یک قاشق چای خوری روغن بادام مخلوط کنید.این ماسک را روی موهای خشک بمالید.۲۰ تا ۳۰ دقیقه صبر و آنگاه موها را شامپو کنید.

 

ماسک موز و عسل

با ماسک طبیعی موز و عسل، موخوره تان را کم کنید! پوست یک موز را بکنید و لهش کنید، قدری هم عسل به آن اضافه کنید. برای دریافت نتیجه ی بهتر، قدری هم شیر به آن اضافه کنید تا خمیر نرمي به دست بیاید.

 

اکنون ماسک را روی پوست سرتان بمالید و حدود 20 دقیقه، یا تا زمانیکه ماسک خشک شود صبر کنید. بعد از آن سرتان را با شامپوی دائمی تان بشویید. این راه درمان خانگی، باید در حدود 2 هفته موخوره ی شما را کم تر کند.

 

درمان موخوره , موخوره

از بین بردن موخوره

 

ماسک محلول ریشه کنجد

ریشه کنجد را در آب جوش خیس کرده و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. آنگاه آنرا حدود ۳۰ دقیقه ديگر جوشانده و دم کنید. بعد این مخلوط را صاف نموده و به سر خویش بمالید. این عمل را هرروز تکرار کنید.

 

ماسک پاپایا و ماست

پاپایا بطور منحصر بفردی موهای شما را مرطوب و نرم می کند و برای از بین بردن موخوره بسیار موثر است.

 

( پاپایا میوه ای طالبی سان است که در نواحی گرم سیری رشد می کند. در صورتی که به پاپایا دسترسی ندارید، میتوانید انبه را جایگزین کنید.)

 

یک پاپایای کامل را در کاسه ای له کنید و به آن نصف فنجان ماست بیفزایید. به خوبی مخلوط را هم بزنید و به پوست سرتان بمالید. اجازه دهید که ماسک، حدود ۲۰ دقیقه روی سرتان بماند. برای نتیجه ی بهتر، سرتان را با آب ولرم بشویید.

 

این ماسک طبیعی نه تنها موخوره ی شما را کاهش می دهد، بلکه به عنوان نرم کننده هم برایتان کار خواهد کرد.

 

ماسک کاکائو

کاکائوبرای درست کردن ماسک کاکائو، تنها کاری که باید انجام دهید خریدن یک قوطی کره کاکائو است که لوسیون موثر و ارزانی برای موها به شمار می رود. کاکائو در بسياري محصولات نگهداری از مو مثل کرم ها و نرم کننده ها برای تغذیه، نرم کردن و درخشندگی موها مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده، درمانی عالی برای داشتن موهایی زیبا بدون سنگین کردن آنها است. کره کاکائو را میتوان برای هر نوع مویی مورد استفاده قرار داد؛ خصوصا موهای فر یا اسیب دیده و موخوره. در ادامه با یک ماسک کاکائو برای درمان موخوره اشنا خواهید شد.

 

نخست موهای خویش را نمدار کنید. کره کاکائو را به موها( بیشتر به قسمت های انتهایي) بمالید و موها را برای یک دقیقه شانه کنید.

 

اجازه دهید ماسک ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی سر بماند و بعد آنرا شسته و شامپو بزنید.هفته ای یک دفعه از این ماسک استفاده کنید.

 

ماسک روغن کرچک

روغن کرچک در بسياري محصولات زیبایی و سلامتی مورد استفاده قرار می گیرد. برای آشنایی با خواص روغن کرچک اینجا کلیک کنید. همچنین می توان از این روغن برای رفع موخوره هم استفاده کرد و دوباره موهای محکم و نرمي داشت. دستورالعمل ماسک روغن کرچک را در ادامه بخوانید.

 

میزان مساوی روغن زیتون، روغن خردل، و روغن کرچک را بسته به پرپشتی و بلندي موها، با هم مخلوط کنید. ماسک را به موها زده و موها را با حوله بپوشانید.بعد از ۳۰ دقیقه موها را شامپو بزنید.

 

 

درمان موخوره , موخوره

رفع موخوره با ماسک

 

ماسک دوم کدو تنبل، موز و روغن زیتون

مواد لازم:یک پیمانه( ۲۰۰ گرم) پوره کدو تنبل، یک عدد موز، روغن زیتون

یکی ديگر از روش های رطوبت رسانی به مو و از بین بردن موخوره که بصورت طبیعی تهیه می شود، ترکیب کدو تنبل و موز است. برای آماده کردن این ماسک کافی است سه ماده معرفی شده را با هم ترکیب کنید و آنها را روی موی نمدار بمالید. ۱۵- ۳۰ دقیقه صبر کنید و مو ها را با آب زیاد آبکشی کنید. با این مواد مو ها آبرسانی شده و شاداب می شوند.

 

ماسک آب جو

آب جو برای مو بسیار موثر است. کافی است یک شیشه آب جو روی موها بریزید و پس از ۲۰ دقیقه با آب شستشو بدهید.

 

ماسک روغن نارگیل

روغن نارگیل در بسياري از محصولات نگهداری از مو، مخصوصا نرم کننده ها، استفاده می شود و علت آن خواص نرم کنندگی این روغن است. میتوانید از روغن زیتون به تنهایی و برای درمان موهای اسیب دیده خویش، من جمله موخوره ها، استفاده کنید تا موهایی صاف، نرم و درخشان داشته باشید.

 

چربی عالی موجود در این روغن، جذب مو شده و باعث تقویت، ترمیم، مرطوب سازی و جلوگیری از شکنندگی موها می شود. روغن نارگیل بوی خوشی دارد که شما را جذب می کند؛ سعی کنید بطور مرتب از این ماسک استفاده کنید.

 

از روغن نارگیل فوق بکر و ارگانیک برای موهای خویش استفاده کنید. روغن را به موهای خشک خویش بزنید( به بخش های انتهایي توجه کنید). موها را بالای سر جمع کنید و بعد دوش بگیرید تا تأثير روغن نارگیل را افزایش دهید. موها را باز نموده و طبق معمول همیشه شامپو و نرم کننده بزنید.

 

محلول ضدموخوره شیرین بیان

یک لیوان شیرین بیان را در سه لیوان آب جوشیده شده بریزید و بگذارید ۱۰ دقیقه بجوشد و کم کم دم بکشد. بعد از اینکه سرد شد، آنرا صاف کنید و هرروز از این مایع به موى سرتان بمالید. این محلول در از بین بردن موخوره بسیار مؤثر است.

 

ماسک تخم مرغ و پرتقال

شاید استفاده از تخم مرغ روی موها قدری کثیف کاری داشته باشد، ولی نتایجش عالی است! ماسک طبیعی تخم مرغ، هم موخوره را کاهش می دهد و هم موهایتان را نرم می کند. دو تخم مرغ را بشکنید و قدری هم آب پرتقال به آن بیفزایید تا حالت خمیری بخود بگیرد. اکنون این خمیر را به موها یا به انتهای تار موهایتان بمالید.

 

بعد از آن موهایتان را با یک کلاه مخصوص حمام بپوشانید، تا بوی تخم مرغ اذیتتان نکند. حدود 30 دقیقه صبر کنید و بعد با شامپوی دائمی تان، سرتان را بشویید. این راه درمانی حتی میتواند موهای خشک را هم درمان کند.

 

ماسک آب پیاز و عسل

عسل را به یک فنجان آب پیاز اضافه کنید. مخلوط تهیه شده را روی پوست سر و قسمت های پایینی موهایتان بزنید. بگذارید ۳۰ دقیقه روی مو باقی بماند و در پایان با شامپوی ملایم و غیر سولفاته بشویید و نرم کننده استفاده کنید.شما میتوانید یک دفعه در هفته از این ترکیب استفاده کنید.

 

Tags: